Menu

Cart

Content

Breadcrumb

zoom

Peri'nin Hiyeroglif Günlüğü

Satış fiyatı14,00 TL
14,00 TL
  • Açıklama
  • Yorumlar

'Peri,Üçüzler,Arda,Aras, Rüzgar ve Kıvanç Hiyeroglif Öğreniyor'

 

Peri küçüklüğünden beri Mısır'a çok meraklıydı. 9 yaşındayken izlediği Tutenstein çizgi filmi Antik Mısır'ı merak etmesine sebep oldu. Daha sonra teyzesi Nefes ile İskenderiye Bienali'ne katıldı.Piramitleri uzaktanda olsa gördü.Daha sonra okul arkadaşları üçüzlerle (Deren,İzim ve Helin)bu serüvenini paylaştı.Ve hep birlikte Mısırbilimi kulübünü kurdular. 

 

Klüplerinde önce kendileri için etkinlikler yapmaya başladılar.Bu klüpte Antik Mısır resimleri yapıyorlar.Yazılar yazıyorlardı .Daha sonra Antik Mısır gazetesi çıkarmaya başladılar. Gazeteyi kendileri elleri ile yazıp,çizdiler.Haber kaynaklarının genişlemesi için Ve teyzesi Nefesin önerisi üzerine internetten Mısır'dan  pen friend edindiler.Adı Maha oda 9yaşındaymış.Ve Kahire'de yaşıyormuş.Piramitleri yakından görmüş...

 

Sınıfta etkinlik konusunu Mısır seçen Arda'yı da klüplerine aldılar.Arda'nın kardeşi Aras'ta toplantılarına katılmak istemez mi?Teyzesi Nefes Ressam ve Mısır'ı çok iyi biliyor.Arada klüp toplantılarında konuşmacı oluyor. Buarada klübü duyan Arda'nın kankası Rüzgar aralarına yıldırım gibi girdi.Klüp gittikçe büyüyor.En son Mısır'daki Hanedandan gelen gerçek bir Mısır prensi Kıvanç'ta aralarına girmez mi? Çok büyük maceralar yaşıyorlar. İlk nereden başlasalardı anlatmaya.Galiba Peri'nin hiyeroglif öğrenmek için you toube'dan izlediği videolar ve sonrasında arkadaşlarıyla yaptıkları hiyeroglif yazı çalışmalarından başlamalıydılar anlatmaya. Çünkü hiyeroglif gizli yazıydı.Ve onlar bu yazıyı çözüyorlardı.Tabi arkadaşları Maha'nın babası da Mısırbilimci çıkmaz mı?Maha onlara bu yazı çalışmalarında çok yardım ediyor.Yaşasın gelecekte Mısırbilimci olmaya karar verdiler.Çok mutlular.Tüm çocuklara bunu paylaşmak için Facebook'ta grup kurdular.Daha neler neler.Evet araştırmacı maceraseverlerin hikayelerine bayılacaksınız.

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 188

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Bu ürün için henüz yorum yok

Puslu Yayıncılık

Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. G2 Blok No:17
Tekstilkent / Esenler / İstanbul
Tel : +90 212 224 42 22 E-posta : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook