Menu

Cart

Content

Breadcrumb

zoom

Müzelik Anılar

Üretici: Dr. Alpay Pasinli
Satış fiyatı18,00 TL
24,00 TL
İndirim:6,00 TL
  • Açıklama
  • Yorumlar

 

Arkeolog Dr. Alpay Pasinli

1947 yılında Erzurum-Pasinler'de doğdu. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Klasik Arkeoloji ve Çağdaş Anadolu Arkeolojisi Bölümü'nden mezun oldu ve aynı yıl İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nde asistan olarak işe başladı. 1984'de müdür yardımcısı,1985 yılında ise İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü oldu. 14 yıl süren müdürlük görevinin ardından 1999'da Kültür Bakanlığı Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürü olarak atandı. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürütmekte iken 2003 yılında emekli oldu.               

Müzelik Anılar;

Arkeolog-müzeci Dr.Alpay Pasinli'nin kamu sektöründeki 32 yıllık mesleki yaşantısının, 28 yılını geçirdiği ve 15 yıl yöneticiliğini yaptığı İstanbul Arkeoloji Müzeleri'ndeki unutulmaz anılarını ve başından geçen olayları anlatıyor. Bunları kendi tuttuğu notlardan yararlanarak ve belgelere dayalı olarak dile getiriyor. Yanı sıra müzedeki ilginç (!) ve renkli karakterleri tanıtıyor ve bu kişiler hakkındaki izlenimlerini aktarıyor. Böylece müzenin bir dönemine ışık tutuyor, tarihine not düşüyor.

Ayrıca, öğrencilik yıllarından başlayarak katıldığı arkeolojik kazılardaki olayları, kişileri ve ilginç anıları  anlatıyor.

Özgün anlatımıyla, içten, yalın ifadeleriyle Dr.Alpay Pasinli'nin çocukluğundan başlayarak yaşamı ve anılarıdan oluşan bu kitap yazarın arşivindeki önemli fotoğraflarla âdeta okuyucuyu o günlere  taşıyor.

 

Bu ürün için henüz yorum yok

Puslu Yayıncılık

Pınar Mah. Çamlıbel Cad. No : 86
Maslak - Sarıyer - İstanbul
Tel : +90 212 224 42 22 E-posta : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook